Xiaomi Redmi Note 12 széria csúcsa, első kézből
A cikk olvasásának ideje: 12 perc
Európában ezen a héten mutatták be a Xiaomi új csúcs készülékét. Néhány hete a Redmi Note 12 Pro+-t használjuk, és a részletes áttekintésünk már a láthatáron van, de úgy gondoltuk, hogy előre megosztjuk a telefonnal kapcsolatos tapasztalataink egy részét.
Kicsomagolás után:
Először nézzük meg a Redmi Note 12 Pro+ dobozát. Az okostelefon fehér színű dobozban érkezik a készülék képével az elején. A doboz védőtokot, SIM-kártya-kiadó eszközt, USB-C kábelt, 120 W-os töltőt és a szokásos papírokat tartalmazza. Ez azonban nem reprezentálja a dobozban található színű modellt.
Adapter:
Nagyra értékeljük, hogy a Xiaomi egy 120 W-os adaptert is mellékel a csomaghoz. A gyártótól azt az információt kaptuk, hogy az hiányos élményt eredményezett volna a felhasználó számára ha nincs benne. Csak így használhatjuk ki az ultragyors töltés előnyeit, hiszen valószínűleg nincs kéznél ilyen erős adapter otthon.
Dizájn:
A Redmi Note 12 Pro+ 6,67 hüvelykes FullHD+ „Pro AMOLED” kijelzővel rendelkezik, amelyet Gorilla Glass 5 véd. 120 Hz-es frissítési gyakorisággal és 900 nites csúcsfényerővel rendelkezik. A panel közepén egy lyuk is található amely a 16 MP-es szelfikamerát rejti, de nincs alatta ujjlenyomat-szkenner, mivel a bekapcsológombba van beágyazva ez az érzékelő.
Kialakítás:
A hátlapon egy téglalap alakú kamerasziget helyeszkedik el, három kamerával és egy LED vakuval. Az üvegburkolat gyűjti az ujjlenyomat-foltokat, mégsem kelt olcsó benyomást. Ezért rendszeres törlés javasolt, ha meg akarod őrizni az érintetlen megjelenést. Azt is érdemes megemlíteni, hogy a kiálló kamerasziget miatt lapos felületeken lötyög a telefon, és a védőtok sem sokat javít rajta.
A Redmi Note 12 Pro+ lekerekített formákkal rendelkezik, szinte unibody. Szerencsére a hátlapja karcsú íveket tartalmaz a széleken, ami megkönnyíti a kézben tartását, mint a lapos szélű telefonoknak. A Redmi Note 12 Pro+ azonban nem kompakt telefon, így a kiskezű emberek számára javasolt az egykezes üzemmód használata. Az okostelefon alján USB-C port található, mellette hangszóró, mikrofon és SIM-kártyanyílás. A tetején van egy 3,5 mm-es jack-csatlakozó, amelyhez egy másik hangszóró, egy másodlagos mikrofon és egy IR blaster található.
Újlenyomat olvasás:
A Redmi Note 12 Pro+ bal oldala nem tartalmaz gombot vagy bővítő helyet. Ezzel szemben a jobb oldalon van a hangerőszabályzó és a bekapcsológomb, utóbbiba ujjlenyomat-szkenner van beépítve. Használatunk során gyorsnak és pontosnak találtunk. Szívesen láttuk volna, ha megjelenik egy kijelző alá beépített megoldás is. Arra a kérdésre, hogy mi indokolta az oldalába épített megoldást a kijelző alatti elhelyezés helyett? A Xiaomi azt mondta, hogy az előbbi gyorsabb és hosszabb távon jobban teljesít, mint a kijelzőn belüli típus. Nos, ennek nem sok értelme van, hiszen a kínai márka korábban is piacra dobta az UD ujjlenyomat-olvasóval ellátott okostelefonokat, még a középkategóriás szegmensben is. Ennek ellenére az oldalába épített ujjlenyomat-szkenner többre képes, mint a Redmi Note 12 Pro+ feloldása. Támogatja a dupla koppintásos gesztusokat, amelyek lehetővé teszik különböző műveletek végrehajtását. Beleértve a képernyőkép készítését, az alapértelmezett kameraalkalmazás elindítását és a vezérlőközpont megnyitását.
Kijelző/ megjelenítés:
A Redmi Note 12 Pro+ 6,67 hüvelykes Pro AMOLED kijelzője 900 nites csúcsfényerővel, 120 Hz-es képernyő-frissítési gyakorisággal és akár 240 Hz-es érintési mintavételezési frekvenciával rendelkezik. Ez egy 10 bites kijelző, amely HDR10+ tanúsítvánnyal és Widevine L1 támogatással ellátott. Így a felhasználók 1080p videókat streamelhetnek a támogatott OTT-alkalmazásokon keresztül. Támogatja a HDR10 és HLG kodekeket is, a még jobb multimédiás élmény érdekében pedig Dolby Vision és Dolby Atmos-t is.
A Redmi Note 12 Pro+ képernyője szép tapintási visszajelzésekkel rendelkezik, és a kijelző kellően fényes volt ahhoz, hogy a szöveges tartalmakat közvetlen napfényben, maximális fényerő mellett is le tudjad olvasni.
Az Always-On Display funkcióval is rendelkezik, de ez megtévesztő, mivel nem igazán tartja a képernyőt mindig bekapcsolva a telefon lezárása után, amit a név is sugall. Az információ csak körülbelül 10 másodpercig jelenik meg a képernyőn a telefon lezárása vagy a kijelző megérintése után. Amit nem látunk az Always-On Displays esetén más márkájú eszközökön. A Xiaominak jobban kellett volna törekednie az innovációra ezen a téren.
A Redmi Note 12 Pro+ 60 Hz-es és 120 Hz-es frissítési gyakoriságon felül az egyéni frissítési gyakoriság menüben, összesen négy – 30 Hz, 60 Hz, 90 Hz és 120 Hz – gyakoriságot támogat.
Az alapértelmezett beállításnál a legtöbb rendszermenü és -alkalmazás frissítési gyakorisága 120 Hz-re emelkedik, amikor interakcióba lépsz a kijelzővel. Kivéve a YouTube-ot, amely mindentől függetlenül 60 Hz-en marad, míg a Google Fotók akkor is 120 Hz-en maradnak így 30 képkocka/mp sebességű videókat játszanak le. A Facebook és az Instagram esetében a kijelző 120 Hz-en frissül, amikor megérinted a képernyőt. 60 Hz-re csökken, amikor képet nézel vagy videót játszasz le.
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ Játék közben:
A képfrissítés 60 Hz-es módban marad mindennél, akár a képernyővel lépünk interakcióba, akár csak nézzük.
Ha a játékokról beszélünk, kipróbáltuk a Call of Duty Mobile-t és a Dead Trigger 2-t, a Real Racing 3-at és a Sky Force Reloadedet Redmi Note 12 Pro+-on. Csak a Dead Trigger 2-vel és a Sky Force Reloadeddel tudtuk játszani 120 FPS-en alapértelmezésben és 120 Hz-en módban. Mivel a másik kettő 60 FPS-en maradt, függetlenül attól, hogy melyik módot választottuk.
Azt is érdemes megemlíteni, hogy egyetlen ponton sem láttuk a képernyőfrissítést 30 Hz-en. Amikor néhány 30 FPS-es videót játszottunk, és statikus tartalmat néztünk a képernyőn, ami furcsa, mivel a Xiaomi 30 Hz-es támogatást hirdet a panel számára. Nagyra értékelnénk a HRR megvalósításának néhány optimalizálását.
Oprendszer:
A Redmi Note 12 Pro+-t a Dimensity 1080 SoC hajtja, és akár 12 GB LPDDR4X RAM-mal és 256 GB UFS 2.2 tárhellyel rendelkezik. A kapott modell a csúcsmodell, és függetlenül attól, hogy melyik konfigurációt választod. A telefon az Android 12-alapú MIUI 13-at indítja a dobozból kivéve. A miénk MIUI 13.0.2 Global Stable ROM-mal érkezett 2022 novemberi Android biztonsági javítással. Jelenleg a MIUI 13.0.6 fut rajta 2023 februári biztonsági javítással. Az okostelefonon harmadik féltől származó alkalmazások is előre telepítve vannak, de ezek többsége eltávolítható, ha szeretnéd.
A Xiaomi négy év biztonsági frissítést és két év szoftverfrissítést ígér. Ha ez utóbbi azt gondolod, hogy a Note 12 Pro+ Android 15-ig kap frissítéseket, akkor tévedsz. Mivel csak az Android 13 és Android 14 verziója lesz elérhető, ez egy lemaradó verzió. Látva, hogy az Android 14 fejlesztői előzetesei már megjelentek, a kínai telefongyártónak már ki kellett volna adnia a stabil Android 13-at a Redmi Note 12 Pro+-hoz.
Redmi Note 12 széria csúcsának Teljesítmény:
A Redmi Note 12 Pro+ szoftverélménye hasonló ahhoz, amit Android 12 és MIUI 13 rendszert futtató Redmi okostelefonokon kapsz. Azonban volt néhány hiba, amelyek hátráltatták a felhasználói élményt. Ezek egyike az, hogy a telefon képtelen folyamatosan kapcsolatra az 5G hálózattal. Folyamatosan visszaváltott a 4G-re, és csak újraindítás után váltott újra 5G-re. Szerencsére ezt a MIUI 13.0.6 frissítéssel javították.
A Redmi Note 12 Pro+ általános teljesítménye sima és lendületes volt. Azonban továbbra is problémáink vannak a LinkedIn és a Disney+ Hotstar alkalmazásaival. Előbbi használatakor legtöbbször akadozik a telefon, utóbbinál pedig a telefon fényerőcsúszkája az, ami a teljes képernyős módban a fényerő beállításakor késik. Nem volt ez a probléma a YouTube és az Amazon Prime Video esetében.
A Redmi Note 12 Pro+ jól kezelte a fent említett játékokat, és egy óra kemény játék után is kellően hűvös maradt. A 4G hálózathoz képest azonban gyorsan felmelegedett az 5G hálózaton a videók streamelése közben.
Kamera:
A Redmi Note 12 Pro+ négy kamerával érkezik – egy 16 MP-es szelfi az előlapon, egy 200 MP-es elsődleges kamerával (ISOCELL HPX) a hátoldalon, amelyhez 8 MP ultraszéles és 2 MP makró egységek csatlakoznak. A középen elhelyezett lyukasztó szelfi kamera f/2,5 rekesznyílással rendelkezik, és akár 1080p felbontású videókat is rögzíthet 60 FPS-sel.
A 200 MP-es kamera viszont f/1.7-es rekeszértékkel és OIS-sel rendelkezik a fényképekhez és videókhoz. Videókat tud készíteni 1080p felbontásban 60 FPS-ig és 4K-ban 30 FPS-sel. 10 bites RAW képeket is képes rögzíteni. A Redmi Note 12 Pro+ azonban nem tartalmazza azt a Clone funkciót, amelyet más Redmi okostelefonokon, köztük a Redmi K50i-n is láthattunk, és jelenleg semmi sem utal arra, hogy szoftverfrissítés révén kerülne hozzáadásra, mivel a Xiaomi azt mondta nekünk, hogy „főleg ennek köszönhető a processzor hardveres képességei.”
A telefon 8 megapixeles ultraszéles kamerája 120°-os FOV-val és f/2.2-es rekesznyílással rendelkezik, míg a 2MP-es makrókamerája f/2.4-es rekeszértékkel rendelkezik. Készítettünk néhány fotót a Redmi Note 12 Pro+-ról nappal és éjszaka, amelyeket alább láthat, mivel a részletes elemzést mélyreható áttekintésünkre hagyjuk.
Gyorstöltés:
A Redmi Note 12 Pro+ egy 4980 mAh-s akkumulátorral rendelkezik, amely támogatja a 120 W-os HyperCharge-ot, elsőként a Redmi-eszközein. A dobozból kiemelve a telefont, a 120 W-os töltés alapból nincs engedélyezve. Be kell kapcsolni a telefon Beállítások> Akkumulátor> Akkumulátor> Töltési sebesség növelése menüjében. De ne feledd, hogy a telefon jobban felmelegszik, ha engedélyezve van a gyorstöltés.
Akku idő:
A szokásos akkumulátortesztjeink még nem fejeződtek be, de az okostelefon egy töltéssel könnyedén kibírta a napot 120 Hz-es módban. 5G mobiladat-kapcsolattal és Wi-Fi hotspotként. A használat webböngészésből, 1080p-s YouTube-videók streameléséből, közösségi média alkalmazások használatából és legalább fél órás erőforrás-igényes játékokból állt. A 4G hálózaton jobban bírta.
Ha az akkumulátor lemerült, használhatjuk a mellékelt 120 W-os adaptert a töltéshez. Amely a hirdetés szerint 19 perc alatt 2%-ról 100%-ra tölti fel a Redmi Note 12 Pro+ celláját, bekapcsolt gyorstöltés mellett.
Tesztelésünk során a Redmi Note 12 Pro+ akkumulátora 1%-ról 34%-ra 5 perc alatt. 50%-ra 9 perc alatt, 55%-ra 10 perc alatt, 75%-ra 15 perc alatt, 91%-ra 20 perc alatt és 100%-ra 24 perc alatt.
A boost töltés kikapcsolásával 1%-ról 32%-ra ment 5 perc alatt, 50%-ra 10 perc alatt, 66%-ra 15 perc alatt, 87%-ra 20 perc alatt és 100%-ra 29 perc alatt.
Ezeket a töltési teszteket Európában, bekapcsolt 5G mobiladat-kapcsolat és kikapcsolt képernyő mellett futtattuk le. Mondanunk sem kell, hogy a teljesítmény a használattól és a környezeti hőmérséklettől függően változhat.
Összegzés:
A Xiaomi továbbra sem csökkenti a Redmi Note termékcsalád árát a Redmi Note 12 Pro+-val, ennek az az oka, hogy nem akar kompromisszumot kötni semmiben. Csak azért, hogy a termékpaletta ugyanolyan megfizethető legyen, mint korábban. Európában a Redmi Note 12 Pro+ alapmodellje 8 GB RAM-mal és 256 GB tárhellyel 500 euróba kerül.
A Redmi Note 12 Pro+ a tavalyi Note 11 Pro+ utódja. A Xiaomi elmondta, hogy a Redmi Note 12 sorozattól kezdve a termékkínálat egyszerűsítését célozza. Így reméljük, hogy a Note 12 sorozatban nem lesz több mint egy tucat különböző modell, mint a Note 11 sorozatban.
Visszakanyarodva a Redmi Note 12 Pro+-ra, azt kell mondanunk, hogy összességében egy szép telefon, remek teljesítménnyel, prémium dizájnnal, IP53 tanusítvánnyal. Jó akkumulátor-élettartammal és szupergyors töltéssel. Az okostelefon továbbra is Android 12-t futtat. Néhány hibától eltekintve, bár ezek egy részét szoftverfrissítéssel megoldható.
Le kell futtatnunk több tesztet. Mielőtt eldöntjük, hogy a Redmi Note 12 Pro+ megéri-e a prémiumot kategóriát. Maradjon velünk a részletes áttekintésünkért, hogy megtudja!
Forrás: GSMArena
Addig is nézd meg Xiaomi kínálatunkat:
Hogyan állítsam be a Always-on-t a telefonon?
1. MIUI 14.0.3 verziónak kell a telefonon futnia.
2. Nyissuk meg a Beállítások->Always-on megjelenítés & záróképernyő -> Always-on megjelenítés menü pontot.
3. Bekapcsoljuk az always-on megjelenítést aztán pedig nyomjunk a megjelenítési elemekre.
4. Majd ezen belül kapcsoljuk be azt a funkciót, hogy: ha akkumulátor kímélő módban van a telefon, akkor ne jelenlen meg az always-on.
5. Egy menü ponttal vissza lépve, nincs más dolgunk, mint kiválasztani a számunkra tetsző megjelenítési sémát.
Néhány Plusz hasznos tipp
További hasznos tippekért kattints a: youtube linkre